Zde se nacházíte: Home > O ptactvu > Ptáci v ČR
Podkategorie:

Ptáci v ČR

... Předchozí
Kategorie: Ptáci v ČR

picVe dnech 11.–13. listopadu 2012 jsme byli v jižních a jihozápadních Čechách svědky naprosto mimořádného jevu, masivního průtahu velmi početných hejn jeřábů popelavých. Během několika málo dnů protáhlo jižní polovinou Čech minimálně 5–10 tisíc, možná až několik desítek tisíc jeřábů.

Kategorie: Ptáci v ČR

pic…aneb druhy ptáků jde určovat i podle motolic.

Kategorie: Ptáci v ČR

Zdá se, že letos můžeme očekávat početný výskyt budníčků zelených. Stojí určitě za to naposlouchat si jejich zpěv a vydat se za nimi. Pojďte si přečíst, jak na to!

Kategorie: Ptáci v ČR

Faunistická komise ČSO informuje o svém přístupu k českému názvosloví ptáků, zejména s ohledem na nově odlišené ptačí taxony.

Kategorie: Ptáci v ČR

Už při letmém pohledu do faunistické databáze ČSO nás určitě upoutá množství doposud pozorovaných kání rousných. Vloni bylo na podzim během září a října zaznamenáno 14 exemplářů, letos ve stejném termínu již 54. Zároveň nás však může překvapit nízký počet přesně zařazených ptáků (vloni 1, letos 7). Myslím tím zařazených do správné věkové kategorie a u dospělých ptáků též určené pohlaví. Moderní determinační příručky přitom poskytují dostatek znaků k přesnějšímu určení.

Kategorie: Ptáci v ČR

picStále se objevují dotazy, jak od sebe rozpoznat oba „rezavé“ slavíky. Pojďme se k nim ještě přiblížit v čase, kdy jsou v přírodě zpěvem nápadní, a pojmenovat rozlišovací znaky.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791