... Předchozí

Časopis vydává Holýšovský ornitologický klub. Toto regionální periodikum publikuje práce ze západních Čech a přilehlých oblastí s tematikou volně žijících druhů ptáků a jejich ochrany, krátká sdělení, literární recenze, zprávy z konferencí, zprávy spolkové a osobní zprávy.

pic

V dubnu 2007 vyšlo třetí číslo časopisu Sluka, který vydává Holýšovský ornitologický klub. Cena jednoho výtisku je 70,- Kč + poštovné. Objednávky přijímá Libor Schröpfer, Husova 302, 345 62 Holýšov, tel.: 732 370 036, e-mail: schropfer@oaplzen.cz.

Desetistránková celobarevná skládačka má upozornit především majitele a uživatele činžovních a panelových domů na problematiku zateplování a tzv. revitalizace těchto domů. Tato činnost je totiž téměř vždy spojena s uzavřením štěrbinovitých průduchů střešního pláště u panelových domů nebo uzavřením půdního prostoru u sedlových střech. Ovšem přesně to jsou místa, která využívají některé druhy netopýrů jako úkrytu mateřských kolonií a také někteří ptáci jako svá hnízdiště.

pic

J. Mlíkovský & V. Lemberk [eds.]
Josef Musílek (1885-1941) patří zcela jistě mezi nejvýznamnější české ornitology první poloviny 20. století. Do historie české ornitologie se zapsal především jako neúnavný organizátor a popularizátor ornitologického dění, spoluzakladatel Československé ornitologické společnosti, její dlouholetý jednatel, sběratel ptačích vycpanin i vajec a autor četných příspěvků především o avifauně východních Čech. Přitom z řady podobně významných ornitologů té doby se právě o něm do současnosti dochovaly jen útržkovité zprávy a jeho životní dílo nebylo dosud plně zhodnoceno. Snad díky jeho skromnosti a možná i shodou okolností byla řada jeho zásluh zapomenuta. Mlhou nejasností bylo zahaleno také jeho mládí a roky pobytu v Rusku.

pic

„Výpravy do ptačího světa“ v prodeji na podzimní členské schůzi ČSO! Nakladatelství SCIENTIA ve spolupráci s Českou společností ornitologickou vydalo knihu „Výpravy do ptačího světa“. Knížka je plná informací a praktických rad, které ocení začínající i zkušenější ornitologové. Patří k titulům pro čtenáře od 9 do 99 let, ačkoli je primárně určená především dětem. I proto se může její koupě stát vhodným vánočním dárkem.

pic

Nakladatelství SCIENTIA vydalo ve spolupráci s Českou společností ornitologickou knihu Výpravy do ptačího světa. Rozsahem útlá knížka je nabitá informacemi a praktickými radami, jak, kdy a kde ptáky pozorovat a chránit. Díky kvalitnímu překladu a adaptaci textu na české podmínky ji ocení ornitologičtí začátečníci všeho věku, třebaže je především určena dětem. Ve fundovaném textu ale najdou řadu praktických informací i jejich zkušenější kolegové. Publikace by tedy skutečně neměla chybět v knihovně žádného zájemce o ptactvo.

Následující ...

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher