Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum
Podkategorie:

Věda a výzkum

... Předchozí
Kategorie: Věda a výzkum

picBěhem dvou let projektu Nářečí českých strnadů se podařilo společným úsilím dobrovolníků nashromáždit úctyhodné množství nahrávek. Stále však existují místa na mapě, kde z pohledu strnadích dialektů „žijí lvi“. Tyto lokality čekají na své první pionýry, kteří je zmapují. Zapojte se do letošní novinky, Diacachingu, a dobyjte svůj mapovací čtverec. Když budete mít štěstí, můžete i vyhrát.

Kategorie: Věda a výzkum

picPočetnost chocholouše obecného (Galerida cristata) v České republice se v současnosti nachází na hranici životaschopnosti druhu. Ke zhodnocení možností ochrany jeho posledních zbytkových populací je třeba získat co nejpodrobnější informace o aktuálním rozšíření chocholoušů na našem území. Pomozte nám prosím a zapojte se do mapování jeho výskytu.

Kategorie: Věda a výzkum

Tereza Petrusková z Přírodovědecké fakulty UK se na ČSO obrátila s výzvou, kterou rádi uveřejňujeme.

Kategorie: Věda a výzkum

Nové poznatky přináší čerstvá studie v časopise Nature Climate Change, ve které byla použita i data z Jednotného programu sčítání ptáků organizovaného ČSO.

Kategorie: Věda a výzkum

Mezinárodní vědecký časopis Biological Conservation uveřejnil další studii o vývoji početnosti ptáků střední Evropy. Jasně odkrývá nový fenomén - vliv velikosti mozku na zvyšování nebo snižování početnosti druhů.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791