Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně > Vítání ptačího zpěvu
Podkategorie:

Vítání ptačího zpěvu


Generálním sponzorem Vítání ptačího zpěvu je Meopta, tradiční výrobce špičkové optiky.

Vítání ptačího zpěvu navazuje na tradici založenou v roce 1983 v Birminghamu pod názvem Dawn Chorus Day, kde místní ornitologové přišli s nápadem přivítat vždy první neděli v květnu přicházející jaro. Akci později převzali partneři BirdLife International v celé Evropě a Vítání se tak stalo nejmasovější ornitologickou akcí vůbec. Česká společnost ornitologická organizuje Vítání ptačího zpěvu od roku 1992. Na stovce míst v republice jsou připravujeme vycházky do probouzející se jarní přírody, leckde doplněné o ukázky kroužkování, výstavky ptačích budek a jinou propagaci ochrany ptáků. Hlavním termínem je první květnový víkend, některé akce se ale konají i v dřívějším nebo naopak pozdějším termínu.

... Předchozí

Jaro je konečně po dlouhé zimě tady, tažní ptáci přilétají ze svých zimovišť a s nimi opět další ročník Vítání ptačího zpěvu, bezesporu největší koordinované akce svého druhu u nás. Česká společnost ornitologická zve tímto všechny milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili první ptačí písničky a krásu jarní přírody. Akce se konají od 13. 4. do 14. 5. (nejvíce jich je o víkendu 4. 5. – 5. 5.) po celé republice, a tak si každý může najít akci, kterou bude chtít navštívit.

Letošní ročník Vítání ptačího zpěvu je už téměř za námi a jistě jste všichni zvědaví, co kde viděli zajímavého a jak to vlastně dopadlo. Pojďme se tedy podívat na vybrané výsledky a fotky, které nám organizátoři akcí zaslali.

Letos slavíme 20. výročí "Vítání ptačího zpěvu" a zde je vzpomínka na to, jako to bylo v roce 1992:

Jaro je konečně po dlouhé zimě tady, tažní ptáci přilétají ze svých zimovišť a s nimi opět další ročník Vítání ptačího zpěvu, bezesporu největší koordinované akce svého druhu u nás. Zveme všechny milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili první ptačí písničky a krásu jarní přírody. Akce se konají od 14. 4. do 19. 5. (nejvíce jich o víkendu 5.5. – 6.5.) po celé republice, a tak si každý může najít akci, kterou bude chtít navštívit.

Vítání ptačího zpěvu připadá v letošním roce na víkend 5. - 6. května. Všechny organizátory vycházek velmi prosíme o nahlášení data, hodiny a místa srazu, přibližného programu a kontaktů na organizátory sekretariátu ČSO (274 866 700, csobirdlife.cz) nejpozději do 11.3. 2012.
Přehled všech vycházek bude uveřejněn na webu a ve Spolkových zprávách 2/2012. Všem organizátorům včas zašleme propagační materiály a pokyny pro organizaci "Vítaní".

Zuzana Homutová

Letošní ročník Vítání ptačího zpěvu je už téměř za námi a jistě jste všichni zvědaví, co kde viděli zajímavého a jak to vlastně dopadlo. Pojďme se tedy podívat na vybrané výsledky a fotky, které nám organizátoři akcí zaslali.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791