Zde se nacházíte: Home > Ochrana ptáků > Josefovské louky

PTAČÍ PARK JOSEFOVSKÉ LOUKY

Jedinečný projekt v rámci České republiky, soukromý Ptačí park Josefovské louky, vzniká v turisticky atraktivní oblasti poblíž Josefovské pevnosti u Jaroměře ve východních Čechách od roku 2008. Má umožnit návrat mokřadních ptáků na dříve zaplavované louky v nivě Metuje a současně zpřístupnit území lidem a umožnit jim obdivovat krásu přírody.

Páteří parku je unikátní sto let starý závlahový systém Metuj, který po opravě umožní regulaci výšky spodní vody na okolních loukách. Právě tyto louky ČSO s pomocí sponzorů vykupuje a buduje na nich tůně, které zajistí potravu ptákům a životní prostor řadě ohrožených druhů bezobratlých.

Návštěvníkům bude sloužit malá terénní stanice a několik pozorovatelen a pozorovacích věží vzájemně propojených chodníky. Samozřejmostí jsou informační tabule, které seznámí s historií území i s jeho živočišnými a rostlinnými obyvateli.

PŘISPĚJTE NA VÝKUP POZEMKŮ!

Děkujeme všem dosavadním dárcům!

... Předchozí

picPřijeďte pomoci s údržbou ptačího parku od pondělí 17. 7. 2017 do pátku 28. 7. 2017 (možno přijet i jen na jeden či několik dní).

picNejoblíbenější akce na Josefovských loukách proběhne letos v pátek 2. června. Zváni jsou všichni příznivci Josefovských luk z blízka i z daleka.

picOd začátku letošního roku jsme na Josefovských loukách uzavřeli 7 smluv týkajících se celkem skoro 3,5 ha pozemků (část pozemků je ve spoluvlastnictví, přepočtenou rozlohu pozemků ČSO jsme rozšířili o 2,2 ha).

picLetošní Vítání ptačího zpěvu proběhne na Josefovských loukách v sobotu 6. května. Sraz je v 6 a v 8 hodin.

picJarní úklid Josefovských luk přinesl plody doslova po pár dnech.

picJarní úklid Josefovských luk, letos zaměřený zejména na přípravu hnízdišť čejek, se uskuteční v sobotu 11. března 2017.

Následující ...

V současné době Ptačí park Josefovské louky finančně podporují Ministerstvo životního prostředí, Královéhradecký kraj, Nadace Veolia, Nadační fond Tesco, ZelenaDomacnost.com a soukromí dárci.


Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher