ČSO chrání a zkoumá ptáky již od roku 1926. Přidejte se k nám!

TATO WEBOVÁ STRÁNKA JE ARCHIVNÍ.

AKTUÁLNÍ WEB ČSO NAJDETE NA www.birdlife.cz.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

... Předchozí

picKnížka vzpomínek Miloslava Nevrlého je již na světě. Díky obrovskému zájmu veřejnosti byl náš projekt na Hithit.com velmi úspěšný. Celkem 492 přispěvatelů podpořilo vydání knížky částkou 196 431 Kč a dosáhli jsme tak 206 % původně žádané částky. A ještě taková perlička - knížka se stala sedmým dosud nejúspěšnějším projektem z kategorie Literatura v žebříčku Nejvyšší procento vybraných peněz na Hithit. Srdečně děkujeme všem, kdo tisk knížky podpořili, a doufáme, že se Vám knížka bude líbit!

Kategorie: Akce a kampaně

pic(dopis od pana Radka Klimeše)

Téma různých nástrah a pastí, které mohou ptáky ohrozit či usmrtit, je v poslední době mezi ornitology hojně diskutované. Když se proto na stránkách České společnosti ornitologické objevil link na aplikaci „Bezpečné zastávky“, ihned jsem ji začal používat na svém chytrém telefonu. Protože i pracovně hodně cestuji, využívám tak vlastně i pracovní cesty za zákazníky ku prospěchu dané věci. Na webu jsem si dohledal místa, kde se nenašlo moc pozorovatelů a zaplnil jsem některá „bílá“ místa na mapě (pravda, vše je hodně závislé na síle mobilního signálu, a tak jsem leckdy vše v klidu dohledal a zapsal až doma na PC).

picV Praze, 12. října 2017. Hnízdění orlů královských bylo v Česku poprvé zaznamenáno teprve v roce 1998. Od té doby u nás vzácní orli hnízdí pravidelně a jejich počty pomalu narůstají – v letošním roce ornitologové napočítali 7 hnízdících párů a 10 vyvedených mláďat. Zdaleka ne všem orlím párům se ale podaří dovést svá mláďata až k samostatnosti. Orli královští si totiž stavějí nestabilní hnízda, která se mohou vlivem silného větru zbortit nebo z nich mladí orli vypadnou. K nepříznivým přírodním vlivům se letos bohužel přidal i člověk – dva orli královští byli na našem území otráveni karbofuranem.

Kategorie: Akce a kampaně

picSrdečně zveme pracovníky úřadů (odbory životního prostředí, stavební odbory a úřady), bytová družstva, projektanty, stavební firmy a všechny ostatní zájemce o problematiku ochrany ptáků žijících na našich budovách na semináře, které se uskuteční 26.10. v Olomouci a 27.10. v Přerově.

Kategorie: Akce a kampaně

picNení důležité, kolikátý to byl ročník a kolik jej za ten čas absolvovalo lidí, pro mě ne. Nejsem organizátorem, i když elán, ten školitelům mohu závidět.

pic21 704 lidí se o uplynulém víkendu zúčastnilo Evropského festivalu ptactva, největší evropské akce zaměřené na pozorování ptáků. Zapojilo se do ní 41 partnerských organizací BirdLife International, včetně České společnosti ornitologické. Účastníci celkem 934 akcí měli jedinečnou šanci sledovat migrující ptáky, kteří se v tomto ročním období přesunují jižním směrem na svá zimoviště.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791