Zde se nacházíte: Home > ČSO/Birdlife > Info pro členy
Podkategorie:

Informace pro členy ČSO

... Předchozí
Kategorie: Info pro členy

picJarní členská schůze se uskutečnila v jarním slunečném počasí, což se patrně trochu odrazilo na nižší účasti, v ZŠ U Vršovického nádraží v Praze 10. Schůzi zahájil člen výboru ČSO, Martin Pudil. Po tradiční minutě ticha za zemřelé členy předal slovo řediteli ČSO, Zdeňkovi Vermouzkovi, který představil přehled činnosti ČSO za minulý rok. Ten se nesl ve znamení oslav 90 let existence ČSO, která dnes čítá 8 poboček, 16 zaměstnanců kanceláře v Praze 5, Na Bělidle 34, a především přes 2 700 členů.

Kategorie: Info pro členy

Pro letošní rok vybrala komise k podpoře pět projektů. Pokračovat bude mapování ptáků na Českobudějovických rybnících a zvýšené pozornosti se dočkají chocholouši, dudci, vodouši rudonozí a orli křiklaví.

Kategorie: Info pro členy

Dne 20. března letošního roku se dožívá 90. narozenin jeden z nejstarších kroužkovatelů, pan Bořivoj Holínek. Mladým kroužkovatelům jeho jméno asi už nic neříká, starší kroužkovatelé a členové České společnosti ornitologické však jistě rádi zavzpomínají. A protože k nim patřím i já, chci tak učinit alespoň krátkou písemnou formou.

Kategorie: Info pro členy

Jarní členská schůze ČSO se uskuteční v sobotu 11. března 2017 od 10 hodin v sále ZŠ U Vršovického nádraží 1, Praha 10 (budova naproti železniční stanici Praha-Vršovice). V případě, že se do půl hodiny po začátku nesejde nadpoloviční většina členů, začíná od 10:31 náhradní členská schůze.

Kategorie: Info pro členy

Při celostátní ornitologické konferenci ČSO „Každý pták se počítá“, která proběhla ve dnech 14. – 16. 10. 2016, bylo využito pořizování videozáznamu jednotlivých přednášek a dalšího odborného programu konference. Nahrávky přednášek z konference jsou nyní ke zhlédnutí online na YouTube.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791