Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum
Podkategorie:

Sčítání ptáků

picMnozí z nás se o víkendu 14. – 15. 1. 2017 chystají vyrazit k vodním plochám a tokům, uskuteční se totiž hlavní termín mezinárodního sčítání vodních ptáků.

V souvislosti s prací na Atlase hnízdního rozšíření ptáků ČR 2014—2017 se objevuje řada otázek, z nichž se značná část v různých podobách opakuje. Zveřejňujeme proto odpovědi, které snad pomohou více lidem.
Neváhejte se zeptat na cokoli, co zde není uvedeno!

picNa webu JPSP jsou již aktuální výsledky z letošního roku a známe i vítěze losování odměn JPSP.

Nové výzkumy na datech Jednotného programu sčítání ptáků ukazují, že specializovaným druhům se v Evropě nedaří a čím dál více převládá několik nenáročných, široce rozšířených ptačích druhů.

picProgram v současném rozsahu probíhá od zimní sezóny 2003/2004, zahrnuje Vltavu, Labe, Berounku, část Jizery, Sázavy, Cidliny a Litavky, přehrady, zatopené pískovny a rybníky několika soustav. V současné době hledáme spolupracovníky na některé neobsazené lokality. Pokud byste se chtěli do sčítání zapojit, kontaktujte prosím koordinátory.

Program v současném rozsahu probíhá od zimní sezóny 2003/2004, zahrnuje Vltavu, Labe, Berounku, část Jizery, Sázavy, Cidliny a Litavky, přehrady, zatopené pískovny a rybníky několika soustav. V současné době hledáme spolupracovníky na některé neobsazené lokality. Pokud byste se chtěli do sčítání zapojit, kontaktujte prosím koordinátory.

Následující ...

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher