Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně > Sledování příletu
Podkategorie:

Sledování příletu

picV roce 2007 se zaměříme na sledování příletu slavíka obecného (Luscinia megarhynchos). Vedle sledování příletu se zaměříme i na sledování hnízdního výskytu slavíků. Součástí brožury "Pták roku 2007 – Slavík obecný" je vložený dotazník, zaměřený na sledování příletu a registraci hnízdišť slavíka. Prosíme o zaslání vyplněných dotazníků nejpozději do 31.8.2007 na adresu sekretariátu ČSO. Se souhrnem výsledků Vás seznámíme ve Spolkových zprávách.

V roce 2006 budeme opět sledovat přílet vlaštovky obecné (Hirundo rustica).

pic

Česká společnost ornitologická (ČSO) vyhlašuje každoročně oblíbenou akci pro veřejnost - sledování jarního příletu vybraného "ptačího posla jara". Po vlaštovkách a kukačkách budeme v roce 2004 poprvé sledovat přílet čápa bílého.

pic

Česká společnost ornitologická vyhlašuje každé jaro sledování návratu některého z ptačích poslů jara. Zvláště oblíbené bylo sledování příletu vlaštovek v letech 1994, 1996, 2001 či 2002. V letošním roce bychom rádi navázali na akci z roku 1997, kdy jsme spolu s nejširší veřejností zaznamenávali první zakukání kukačky obecné. Akce se tehdy setkala s velkou oblibou – došlo nám přes 1700 hlášení přičemž přes 20% pozorování nám přišlo od dětí. Doufáme, že letos se nám opět podaří zapojit co nejvíce lidí se zájmem o přírodu a ptáky kolem nás.

pic

Letos proběhla akce sledování příletu vlaštovek již po čtvrté. I tentokráte jsme obdrželi hojné množství pozorování z celé republiky. Celkem přišlo 299 hlášení od 258 pozorovatelů (52 členů ČSO). Nejvíce vlaštovek přiletělo ve dnech od 11. do 20. dubna.

pic

Česká společnost ornitologická (ČSO) organizuje již počtvrté akci „Sledování jarního příletu vlaštovek“. Do akce se může zapojit i veřejnost tím, že do sekretariátu ČSO pošle údaje o prvním letošním pozorování vlaštovek.    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791