Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně > Festival ptactva
Podkategorie:

Festival ptactva


Generálním sponzorem Festivalu ptactva je Meopta, tradiční výrobce špičkové optiky.


Festival ptactva je kampaní BirdLife International, která má za cíl upozornit na fenomén ptačí migrace a na nebezpečí, která ptáky na jejich cestách mohou potkat. Festival připadá na první říjnový víkend, kdy partneři BirdLife International organizují v jednotlivých evropských zemích vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem. Jednou za několik let se koná Světový fetsival ptactva (WorldBirdwatch), kdy se do kampaně zapojí i neevropské země. Česká společnost ornitologická se přidala k pravidelnému pořádání Festivalu v roce 1994. Během vycházek zaznamenávají ornitologové počty pozorovaných druhů a jedinců ptáků, nejčastěji pozorované druhy, vzácné druhy a další zajímavosti. Tyto údaje organizátoři ještě během víkendu zpracují, vyhodnotí a pošlou evropskému koordinátorovi, který následující den předá zpracované výsledky z celé Evropy sdělovacím prostředkům.

Kategorie: Festival ptactva

picPrvní říjnový víkend (letos připadá na 30. 9. a 1. 10.) je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva. Během něho organizují ornitologové z České společnosti ornitologické pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.
Udělejte si čas a pojďte s námi pozorovat ptáky do podzimní přírody!

Kategorie: Festival ptactva

O víkendu 1. - 2. 10. proběhl další ročník Evropského festivalu ptactva. O předběžných výsledcích jsme informovali v tiskové zprávě, kterou najdete na webu ČSO. Několik vycházek se konalo ještě po oficiálním termínu, proto se čísla uváděná zde budou od předchozích trochu lišit. Bohužel jsme nedostali výsledky od všech organizátorů, reálná čísla budou tedy ještě vyšší.


Letos počasí většině vycházek opravdu přálo a účast byla hojná. Tovačov, Foto: Jiří Šafránek

Kategorie: Festival ptactva

picPrvní říjnový víkend (letos připadá na 1. a 2. 10.) je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva. Během něho organizují ornitologové z České společnosti ornitologické pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.

Udělejte si čas a pojďte s námi pozorovat ptáky do podzimní přírody!

Kategorie: Festival ptactva

picHlavní termín letošního Festivalu ptactva připadá opět na první říjnový víkend (1.–2. 10. 2016). Všechny organizátory festivalových vycházek velmi prosíme o nahlášení podrobností o chystané akci nejpozději do 23. 8. 2016. Vítáme i nové organizátory!

Kategorie: Festival ptactva

picO víkendu 3. - 4. 10. proběhl další ročník Evropského festivalu ptactva. O celkových předběžných výsledcích jsme informovali v tiskové zprávě. Jak probíhal Festival v Česku?

Kategorie: Festival ptactva

První říjnový víkend (3. a 4. 10) je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva, v rámci kterého organizují pro veřejnost ornitologové z České společnosti ornitologické vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem. Účastníci mají možnost získat mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně. Na mnoha místech organizátoři také připravili oblíbenou ukázku odchytu a kroužkování ptáků. Některé akce jsou navíc spojené i s prohlídkou záchranných stanic pro handicapované živočichy a s vypouštěním jejich vyléčených ptačích pacientů zpět do přírody. Pro děti bývají nachystané různé hry a kvízy s ptačí a ekologickou tématikou.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791