Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum
Podkategorie:

Ornitologické publikace

picKnížka vzpomínek Miloslava Nevrlého je již na světě. Díky obrovskému zájmu veřejnosti byl náš projekt na Hithit.com velmi úspěšný. Celkem 492 přispěvatelů podpořilo vydání knížky částkou 196 431 Kč a dosáhli jsme tak 206 % původně žádané částky. A ještě taková perlička - knížka se stala sedmým dosud nejúspěšnějším projektem z kategorie Literatura v žebříčku Nejvyšší procento vybraných peněz na Hithit. Srdečně děkujeme všem, kdo tisk knížky podpořili, a doufáme, že se Vám knížka bude líbit!

picUživatelé chytrých mobilů se konečně dočkali, základní terénní určovací příručka autorů Svenssona, Mullarneyho a Zetterströma je konečně k dispozici i jako aplikace pro přístroje s Androidem (pro iOS již funguje několik let).

picTaké jste se už někdy zamýšleli nad tím, proč pěstouni krmí mladou kukačku a jednoduše ji neopustí, když je na první pohled úplně odlišná od jejich vlastních mláďat? Zvlášť, když jsou schopni rozeznat a zničit i velmi dobře maskované kukaččí vejce?

picNa konci září vydalo renomované české nakladatelství Grada Publishing, a. s. knížku Kam za ptáky v České republice, kterou sestavila šéfredaktorka Ptačího světa Alena Klvaňová a na níž se podílel autorský kolektiv zkušených ornitologů, většinou členů ČSO.

picV pátek 10. června zemřel akademický malíř Květoslav Hísek. Jeho ilustrace v přírodovědných knihách provázely několik generací současných přírodovědců.

Vyšel zpravodaj Acrocephalus (Ostrava) č. 29/2014 (64 s. textu + 7 barevných snímků v příloze).
Další informace (obsah, možnost objednání, ostatní dostupná čísla) na webu pobočky.

Následující ...

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher