Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně
Podkategorie:

Akce a kampaně

Kategorie: Akce a kampaně

pic(dopis od pana Radka Klimeše)

Téma různých nástrah a pastí, které mohou ptáky ohrozit či usmrtit, je v poslední době mezi ornitology hojně diskutované. Když se proto na stránkách České společnosti ornitologické objevil link na aplikaci „Bezpečné zastávky“, ihned jsem ji začal používat na svém chytrém telefonu. Protože i pracovně hodně cestuji, využívám tak vlastně i pracovní cesty za zákazníky ku prospěchu dané věci. Na webu jsem si dohledal místa, kde se nenašlo moc pozorovatelů a zaplnil jsem některá „bílá“ místa na mapě (pravda, vše je hodně závislé na síle mobilního signálu, a tak jsem leckdy vše v klidu dohledal a zapsal až doma na PC).

Kategorie: Akce a kampaně

picSrdečně zveme pracovníky úřadů (odbory životního prostředí, stavební odbory a úřady), bytová družstva, projektanty, stavební firmy a všechny ostatní zájemce o problematiku ochrany ptáků žijících na našich budovách na semináře, které se uskuteční 26.10. v Olomouci a 27.10. v Přerově.

Kategorie: Akce a kampaně

picNení důležité, kolikátý to byl ročník a kolik jej za ten čas absolvovalo lidí, pro mě ne. Nejsem organizátorem, i když elán, ten školitelům mohu závidět.

Kategorie: Akce a kampaně

picPředplaťte si výjimečnou knihu ornitologa a spisovatele Miloslava Nevrlého a podpořte tak její vydání!

Kategorie: Akce a kampaně

Srdečně Vás zveme na seminář Za ptáky našeho okolí, který se uskuteční v Pardubicích (3.10.), Plzni (24.10.) a v Praze (14.11.). Seminář je akreditován MŠMT v systému DVPP pro učitele 2.st ZŠ.

Kategorie: Akce a kampaně

picSvětový den bahňáků (World Shorebirds Day) letos oslavíme ve středu 6. září. Tento den si lidé po celém světě připomenou, jak důležitá je ochrana a výzkumu těchto jedinečných, zpravidla extrémně daleko migrujících, často ohrožených a silně ubývajících druhů ptáků.

Následující ...


    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791