Zde se nacházíte: Home > Akce a kampaně > Pták roku > Pták roku 2003

Pták roku 2003 - Vrabec domácí

Kategorie: Pták roku 2003

Vzhledem k velmi malému počtu zájemců o fotografickou soutěž vrabce domácího bylo její vyhodnocení zrušeno a ve fotogalerii naleznete všechny fotografie, které nám byly jednotlivými autory poslány. Děkujeme autorům za jejich příspěvek.

Kategorie: Pták roku 2003

O tom, že vrabec domácí má zcela výjimečné místo mezi opeřenci, jsme se opět přesvědčili při vyhodnocení dotazníkové akce Ptáka roku. Doslova příval vyplněných dotazníků se nakonec zastavil na neuvěřitelném čísle: 640!

Kategorie: Pták roku 2003

picJiž tradiční brožuru, kterou ČSO vydává v rámci akce Pták roku, můžete poprvé shlédnout v elektronické podobě na jejích webových stránkách. Ptákem roku 2003 se stal vrabec domácí (Passer domesticus), o kterém tato brožura přináší zajímavé informace.

Kategorie: Pták roku 2003

picJiž tradičně přetiskujeme zkrácený text věnovaný ptáku roku, kterým je vrabec domácí, z knihy Velký přírodopis ptáků od Karla Kněžourka (Praha, 1910, díl první, str. 240-246.)

Kategorie: Pták roku 2003

picS vyhlášením akce Ptáka roku 2003, vrabce domácího (Passer domesticus), jsme pro Vás připravili soutěž ve fotografování tohoto druhu. Soutěž je rozdělena do dvou věkových skupin, tematicky řazena do čtyř kategorií a po jejím skončení bude vyhodnocena komisí a výherci odměněni.

Kategorie: Pták roku 2003

picPtačí druh, který byl Výborem ČSO zvolen pro rok 2003, se zcela vymyká dosavadnímu pojetí Ptáka roku. Je jím totiž vrabec domácí. Ještě před pár desetiletími nejpočetnější pták kulturní krajiny a měst považovaný za škůdce a obtížného příživníka.

 

Copyright © Česká společnost ornitologická 2002 - 2009
Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce: ISSN 1803-6791
Technická podpora WPublisher