Zde se nacházíte: Home > ČSO/Birdlife > Info pro členy
Podkategorie:

Článek: Jaká je budoucnost Evropy?

Evropská unie zažívá velkou krizi. Mnohé z nedávných událostí, jako je volba Velké Británie opustit EU, ústavní krize některých členských států nebo nestabilní ekonomika spojená se zvolením Donalda Trumpa za prezidenta USA, změnily historii a přivedly Evropu na rozcestí. V dubnu předložil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker Bílou knihu o budoucnosti Evropy, včetně pěti scénářů pro následné diskuse o našem budoucím směřování.

V reakci na pět navrhnutých scénářů připravila SDG Watch Europe spolu se sítí ekologických organizací Přátelé Země a podporou zhruba stovky organizací šestou variantu scénáře. V této variantě zdůrazňují všechny zúčastněné organizace důležitost udržitelně fungující Evropy, kde je klíčová především péče o lidi a jejich životní prostředí. Tento šestý scénář bude předložen jako alternativa k pěti navrženým scénářům a organizace budou požadovat jeho zohlednění na vnitrostátní i evropské úrovni diskusí o budoucnosti Evropy.

Ač to tak na první pohled nevypadá, diskuse se týkají budoucnosti nás všech – mohou ovlivnit i zákony na ochranu přírody a mohou také ovlivnit či ohrozit fungování nevládních organizací. Připojit se s vaší organizací k ČSO a podpořit šestou variantu scénáře je možné zde.

Odkazy:
Bílá kniha Evropské komise o budoucnosti EU

Šestý scénář pro udržitelné fungování Evropy

13.06.2017
Počet názorů: 0 Přidat názor

Reakce čtenářů    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791