Článek: Pomoc čejkám na Josefovských loukách zabrala

Jarní úklid Josefovských luk přinesl plody doslova po pár dnech.

Čejka chocholatá v ptačím parku s kulisou josefovského kostela. Foto: B. Michálek.


Místa, kde téměř 60 dobrovolníků z celé České republiky při jarní brigádě odklízelo větve, jsou po důkladném zatopení vodou obsazena hned několika páry čejek, objevili se "bojovníci" z dalekého severu - jespáci bojovní a přes 50 nebeských kozlíků - bekasin otavních, nejvíce v historii ptačího parku (viz avif.cz). Za luční ptactvo a Českou společnost ornitologickou děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu.

Dobrovolníci od Plzně, z Moravy i z blízkosti Josefova během jediného dne 11. března ohromně pomohli nejohroženějším lučním ptákům - bahňákům. Foto: zachwatt100d@gmail.com.


Pomozte Josefovským loukám právě nyní!

Vyberte si pozemek, nebo jeho část, a zašlete příslušný obnos (nebo jakoukoli jinou částku) na transparentní účet ČSO 2800277111/2010, variabilní symbol: 77. Členy prosíme, aby jako specifický symbol uvedli své členské číslo.

Pro platbu kartou využijte prosím zabezpečeného platebního portálu Darujme.cz:

Za podporu Josefovských luk srdečně děkujeme všem současným i budoucím dárcům!


Text a foto: Břeněk Michálek


V současné době Ptačí park Josefovské louky finančně podporují především jednotliví drobní dárci a dále Ministerstvo životního prostředí, Královéhradecký kraj, Nadace Veolia, Nadační fond Tesco a ZelenaDomacnost.com.

21.03.2017, 18:08:00
Počet názorů: 0 Přidat názor

Reakce čtenářů    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791