Zde se nacházíte: Home > Ochrana ptáků > Ptáci a zemědělství
Podkategorie:

Článek: ČSO propagovala ochranu zemědělských ptáků na Ekojarmarku

Česká společnost ornitologická pracuje na projektu „Možnosti ochrany ptáků v rámci současné zemědělské praxe“ podpořeném z Programu švýcarsko-české spolupráce. Samotný projekt i tématika ohrožení zemědělských ptáků byla propagována na jedné z největších ekologických akcí v Olomouckém kraji, na Ekojarmarku. Akce probíhala 1. 5. 2015 a i přes částečně deštivé počasí přilákala stovky lidí, mnoho z nich s aktivním zájmem o ochranu přírody. ČSO tak dostala jedinečnou možnost obeznámit s touto oblastí množství lidí z řad laické veřejnosti.

Návštěvníci si s sebou mohli odnést plakáty a propagační materiály o ohrožených druzích polních ptáků i různých typů zemědělské krajiny, nejdůležitějším však byl osobní kontakt s lidmi a možnost je s problémem seznámit. Ani děti se nenudily, byly pro ně nachystány jednoduché hry, při nichž se učily poznávat polní ptáky. Přiřazovaly obrázky ptáků k jejich siluetám, skládali puzzle, nebo hledali ve větách polní plodiny. Na obrázcích s ochrannými opatřeními poznávali, jak je možné nejen ptákům pomoci.

Zájem návštěvníků svědčil o jejich ochotě a potřebě měnit českou přírodu k lepšímu, se zájmem se dovídali nové informace a vyžádali si zaslání dalších a podrobnějších. Věříme, že i jedna taková akce může rozšířit povědomí lidí o nutnosti pečovat o zemědělskou krajinu s větší citlivostí.
I malí návštěvníci si přišli na své, na poskládaném obrázku si prohlédli čejku chocholatou.
Řada lidí se o ohrožení ptáků zemědělské krajiny aktivně zajímala.
Děti se s ptáky luk a polí seznámily prostřednictvím obrázků, ke kterým přiřazovaly názvy a siluety.

Pavlína Vymazalová

Subprojekt byl podpořen z Programu švýcarsko-české spolupráce:www.swiss-contribution.cz a www.nadacepartnerstvi.cz

04.05.2015
Počet názorů: 0 Přidat názor

Reakce čtenářů    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791