Zde se nacházíte: Home > ČSO/Birdlife > Info pro členy
Podkategorie:

Článek: Členské exkurze České společnosti ornitologické

Česká společnost ornitologická pořádá pro své členy tradiční exkurze za pozorováním ptáků. Od roku 2010 se nabídka exkurzí podstatně rozšířila díky spolupráci s cestovní kanceláří Primaroute (Hradební 52, 686 01 Uherské Hradiště, tel: 572 554 145, email: primaroute@nozicka.cz, www.primaroute.cz).

Každoročně si nyní můžete vybrat z nabídky jedno i vícedenních exkurzí, a to jak tuzemských, tak zahraničních. Členové ČSO mají nejen přednostní právo při přihlášení, ale je pro ně připravena i specialní členská cena. Na exkurzích je zajištěn odborný průvodce a také doprovod ze sekretariátu České společnosti ornitologické.

Pro vaší představu, co všechno můžete na našich exkurzích vidět a zažít, si přečtěte reportáže z předchozích exkurzí, které vedly např. do Polska: údolí Barycz a NP Biebrza, Německa: Pomořansko a NP Wattové moře2012 a 2016, Makedonie nebo do Maďarska, NP Hortobágy: jaro 2010, podzim 2011 a podzim 2012, dále do Francie: Camargue.


PŘEHLED EXKURZÍ V ROCE 2017

Pobřeží Baltu – Helská kosa, 9.–13. 2. 2017


EXKURZE BYLA ZRUŠENA Z DŮVODU MALÉHO POČTU ÚČASTNÍKŮ!

Černá Hora, 8.–14.(15.) 5. 2017

Pelikán kadeřavý, foto Jan Ševčík, www.naturfoto.cz

Exkurze zaměřená na mapování ptáků pro evropský hnízdní atlas ptáků i pozorování ptáků Středomoří. Navštívíme např. Skadarské jezero, NP Lovćen, Ulcijnskou solanu, jehličnatý prales Biogradská gora i NP Kopački rit (Chorvatsko). V oblasti se kromě mnoha druhů bahňáků vyskytují také plameňáci růžoví, kolpíci bílí, jeřábi popelaví, ouhorlíci stepní, dudci i mandelíci. Skalnaté terény přitahují skalníka zpěvného, sokola stěhovavého, různé bělořity nebo orebici horskou.

EXKURZE JIŽ PROBĚHLA.

Poodří, 19.–21. 5. 2017

Rybák bahenní, foto Dušan Boucný, www.birdphoto.cz

Jarní víkendová exkurze do Poodří a na mokřady Ostravska - Karvinska. Navštívíme Bartošovické rybníky, přírodní rezervaci Kotvice u Studénky, záchrannou stanici pro handicapované živočichy a dům Přírody Poodří v Bartošovicích, mokřady poddolovaného Ostravska – Karvinska, Heřmanský stav a okolní lokality. Můžeme vidět vodní ptáky, volavky, kormorány, bahňáky, racky a rybáky, husy.

EXKURZE JIŽ PROBĚHLA.

Střední Morava, 13.–15. 10. 2017

Potáplice severní, foto Jiří Bohdal, www.naturfoto.cz

Podzimní víkendová exkurze zaměřená na migrující ptáky. Navštívíme např. Tovačovská jezera a rybníky, Záhlinické rybníky, Hostýnské vrchy, ornitologickou stanici ORNIS v Přerově.

EXKURZE JIŽ PROBĚHLA.

Omán, 17.–25. 11. 2017

Špaček Tristramův, foto Josef Nožička

Pozorování pouštních i mořských druhů ptáků v nejbezpečnější zemi Arabského poloostrova např. na lokalitách Salalah a okolí, Dhofarská vysočina, vádí Shuwaymirah, vádí Dawkah atd. V Ománu bylo pozorováno 531 druhů ptáků, jen dravců zde žije 41 druhů včetně orla damaního či supa královského. Můžeme pozorovat 20 druhů volavek, faetony či tereje, exotické strdimily, snovače, hedvábníka šedého, lejskovce nádherného, stehlíkovce dlaskovitého či dva endemity Arabského poloostrova (orebice černohlavá a bělořit arabský).

Cena exkurze: 22 900 Kč (25 000 Kč pro nečleny).

Bližší informace a přihlášku najdete na webu CK Primaroute.
31.10.2017
Počet názorů: 0 Přidat názor

Reakce čtenářů    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791