Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum
Podkategorie:

Článek: Dalekohledy Meopta pro ornitology jako stvořené

Přerovská Meopta, výrobce špičkových dalekohledů, se letos stala generálním sponzorem konference ČSO Ornitologie - věda pro každého. Již téměř 80 let vyrábí Meopta produkty, které dosahují světové špičky. Portfolio je skutečně široké - od přesných zdravotních a vědeckých přístrojů až k digitální filmové projekci, průzkumu vesmíru, spotřební sportovní optice a vojenským optickým systémům.

Nabyté zkušenosti, hi-tech průmyslový park, kvalifikovaní odborníci a touha dělat věci co možná nejlépe jsou osvědčenou kombinací vedoucí k tomu, že dalekohledy Meopta patří k tomu nejkvalitnějšímu, co si pro pozorování přírody můžete vybrat.
Letos Meopta představila novinku – spektiv S2 82 APO. Tento spektiv i další binokuláry vhodné k pozorování ptáků bude možné si vyzkoušet na připravované Ornitologické konferenci ČSO 2011 v Mikulově.
Nový spektiv S2 82 APO má díky velkému průměru vstupní pupily vysoký světelný výkon za šera a sofistikovaná optická konstrukce, využívající nízkodisperzní fluoridová skla, zajišťuje špičkový obrazový výkon zejména v barevném podání detailů. Moderní tvarový velmi atraktivní design s jemnými liniemi podtrhuje odlehčenost celkové konstrukce.Spektiv je vybaven širokoúhlým variookulárem, který zachovává subjektivní zorné pole 66˚ v celém rozsahu zvětšení 30-60x. Bajonetové uchycení okuláru k tělesu spektivu je pojištěno aretací, pohodlně ovládanou tlačítkem na spodní části tělesa. V budoucnu bude ke spektivu dodáván také okulár s větším rozsahem zvětšení (20-70x). K dispozici bude jak přímá tak šikmá verze.
Na spektiv i ostatní vybrané dalekohledy se vztahuje 30 letá prodloužená záruka, která jen potvrzuje, že produkty Meopta jsou opravdovou celoživotní investicí.
Pro více informací klikněte na www.meopta.com
22.09.2011
Počet názorů: 0 Přidat názor

Reakce čtenářů    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791