Zde se nacházíte: Home > ČSO/Birdlife > Tiskové zprávy ČSO
Podkategorie:

Článek: Česká společnost ornitologická a Lesy České republiky, s.p. uzavřely deklaraci o spolupráci

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) a Česká společnost ornitologická (ČSO), partner sdružení Birdlife International dnes uzavřely Deklaraci o spolupráci v oblasti ochrany přírody a krajiny. Jedná se o první známou oficiální dohodu tohoto druhu mezi lesníky a ornitology v zemích EU, deklarující společný zájem a úsilí o ochranu evropsky významných druhů ptáků.

Spoluprací ve smyslu této deklarace se rozumí zejména vzájemná komunikace a výměna informací týkajících se výskytu evropsky významných druhů ptáků vázaných na lesní ekosystémy v České republice a praktická opatření na jejich ochranu.

Podpis deklarace mezi lesníky a ornitology je formálním stvrzením dosavadní vzájemné spolupráce v péči o avifaunu (faunu ptáků) lesních ekosystémů.

V návaznosti na tuto deklaraci budou uzavírány konkrétní smlouvy o spolupráci, a to jak na centrální úrovni, tak mezi nižšími organizačními složkami obou stran. V současnosti je připravena k podpisu pilotní smlouva v regionu Vysočina, která bude slavnostně podepsána na tiskové konferenci 5.9. ve 13:00 hodin v Jihlavě na Krajském úřadě kraje Vysočina.

ČSO a LČR, s.p.
30.08.2007
Počet názorů: 1 Přidat názor

Reakce čtenářů

Dohoda mezi LČR a ČSO (František Stránský) 27.10.2007, 16:49    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791