Zde se nacházíte: Home > Věda a výzkum
Podkategorie:

Článek: Nová literatura ze Západočeské pobočky ČSO

Západočeská pobočka ČSO při Západočeském muzeu v Plzni vydala v minulých dnech dvě nové publikace. První publikací jsou Dějiny západočeské ornitologie od Stanislava Benedy. Brožurka má 112 stran textu a seznamuje s historickým vývojem ornitologie na území západních Čech od středověku až po současnost. Bylo vyhodnoceno velké množství literárních pramenů a také dotazníků od jednotlivých ornitologů. Největší část celé práce zabírá představení všech významných osobností, které nějakým způsobem zasáhly do ornitologie v západní části našeho státu. Práce je zakončena rozsáhlým přehledem literatury. Cena je 70,- Kč + poštovné.

Druhou publikací je Otus 3, specializovaný časopis pro specialisty na dravce a sovy. Součástí je závěrečná zpráva o výsledcích sledování dravců a sov na území západních Čech v roce 2004. Sešitek zakončuje krátká práce o orlu mořském na Tachovsku. Cena je 25,- Kč + poštovné. Upozorňujeme na omezený počet výtisků.


Obě publikace je možné objednat u jednatele Zpč. pobočky při Západočeském muzeu v Plzni Libora Schröpfera, tel. 732 370 036 nebo mail schropfer@oaplzen.cz

Libor Schröpfer
26.09.2006
Počet názorů: 0 Přidat názor

Reakce čtenářů    © Česká společnost ornitologická 2002-2017
    Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce. ISSN 1803-6791